KALIP ÇEŞİTLERİ

Bu bölümde yer alan ürünlerin tamamı Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri, tarafından üretilen ürünlerdir. Bunların dışında istenilen ölçü ve desene göre üretim yapılabilmektedir. Bu da Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri’ni sektöründe rakipsiz kılmaktadır.
  • Tünel, su kanalı gibi bir şehrin alt yapı çalışmalarında ihtiyaç duyulan beton bölümlerin profesyonel bir şekilde uygulanması için gerekli olan kalıp sistemleridir. Akdaş bu anlamda, önemli projelerde yer almıştır.
  • Butik kalıp sistemleri, bir mimarın hayalini kurup çizimini yaptığı projeleri gerçekleştirmesine olanak sağlayan bir sistemdir. Bu sistem aynı zamanda şantiyede inşaat mühendislerinin de en büyük yardımcısıdır. Bir terzi hassaslığı ile üretilen butik kalıplar projenin istenilen şekilde sonuç vermesini sağlamaktadır.
  • Bir inşaatta yer alan beton bölümlerin tamamının kalıbını üretme kapasitesine sahip olan Akdaş; kolon kalıbı, perde kalıp, payanda, balkon kalıbı, kayar kalıp, kemer kalıpları, kaset kalıplar, yuvarlak sütun kalıplar, prefabrik kalıplar, refüj kalıpları, soket kalıp gibi birçok alanda şantiyelerin çözüm ortağı olmuştur. Projelere özel çizim ve üretim yapıldığı için, bu sistem ile yapılan tüm beton uygulamalarının hata riskini minimuma indirmektedir.
  • Camilerin minarelerinde bulunan; dış gövde, şerefe, şerefe korkuluğu, iç gövde, bilezik, merdiven, kaide ve külah bölümlerinin kalıplarının tamamının üretimi yapılmaktadır. Yurt içi ve yurtdışında ciddi bir pazara sahiptir
  • Akdaş Mimari Kalıp Sistemleri iş hayatına duvar kalıp sistemleri üretimi ile başlamıştır. Bu kalıplar, inşaat projelerinin peyzaj alanlarını çevreleyen duvarların kalıplarıdır. Bu kalıplar isteğe göre; çelik, polyester ve özel alaşımlı alüminyum maddelerinin işlenmesi ile elde edilmektedir. Elinde patentini bulundurduğu yüzlerce duvar kalıp deseni ile yurtiçinde ve yurtdışında bu alanda ciddi bir pazara sahiptir. Akdaş, elinde bulundurduğu desenler dışında da istenilen desene göre kalıpları projelendirip, üretimini yapmaktadır. Ayrıca AR-GE çalışmaları sonucunda başarıya ulaşan yeni nesil kalıp sistemleri ile de ciddi bir ivme kazanmış, pazarda yerini almıştır.